Reflectometru optic de teren OTDR AQ1200 Yokogawa

Destinat lucrarilor in teren cu un ecran de 5.7" inci si cantarind sub 1kg, AQ1200 ofera flexibilitate si putere la o dimensiune foarte redusa. Include porturi USB pentru stocare de date, control de la distanta si sonda de inspectie a fibrei, iar ca optiuni se pot adauga power metru si sursa de lumina laser, functia de test PING sau sursa de lumina vizibila. OTDR-ul poate face masuratori pe lungimile de unda 1310nm si 1550nm pentru aplicatii cunoscute incluzand FTTH, companii si centre de date.

 

Specificatii

  • OTDR-ul are lungimile de unda SM1310/1550nm cu un dead zone pentru evenimente de 75 cm.
  • Pornire imediata pentru operare rapida.
  • Gama dinamica: 32/30dB
  • Poate afisa graficul si informatiile despre evenimente in acelasi timp.
  • Mod complet automat pentru utilizatorii noi si sfaturi cu informatii utile pentru utilizatorii experimetati.
  • Afisaj LCD luminos pentru vizualizare usoara in interiorul cladirilor sau afara.
  • Include functie de Localizare Eroare pentru masuratori rapide.
  • Ofera suport pentru atasarea unei sonde USB externe de inspectie video a fibrei

Optiuni

  • Test pierdere optica
    • Sursa de lumina: 1310/1550nm SMF
    • Power metru optic: Standard/Putere mare
    • Capabilitate de teste fibra Multi-core
  • Locator de erori vizuale
    • Sursa de lumina vizibila
  • Test PING
    • Permite utilizatorilor sa trimita PING pe retea direct din OTDR
    • Permite testare conectivitatii rapid si simplu

Functionalitate si Operabilitate Excelente

  • Afisaj LCD color de 5.7 inci pentru vizualizare usoara
  • Suport limbi multiple
  • Interfata similara - AQ7275 OTDR
  • Port USB pentru stocare de date
  • Schimbare de date rapida si usoara cu PC-ul prin conexiunea USB




Cere oferta pentru produs

Produse noi


Taietor fibra optica - Cleaver FC-8R

FC-8R este un taietor de mana cu executare a taierii dintr-un singur pas, proiectat...

» mai mult
Taietor fibra optica - Cleaver FC-6

FC-6 este un taietor(cleaver) de fibra optica traditional, cu executare a taierii in 3...

» mai mult
Aparat sudura fibra optica T-72C

Advanced, Adapt, Assured EXCELLENT PERFORMANCE -Faster Splicing 5s / Heating 9s...

» mai mult